Kemerburgaz ormanlarında drone ve atlı polislerle denetim – Eyüp Gündem Haber

Kemerburgaz ormanlarında drone ve atlı polislerle denetim

Eyüpsultan sonlarında bulunan ormanlık alanlarda kontroller devam ediyor. Bu kontrol kapsamında bugün, Kurt Kemeri piknik alanında emniyet, jandarma, itfaiye, Eyüpsultan Belediyesi takımları, arama kurtarma grupları, atlı polisler ve drone eşliğinde kontrol gerçekleştirildi.

Eyüpsultan Belediyesi Türkiye’de yaşanan yangınlar nedeniyle her ihtimale karşı kontrollerini başlattı. Eyüpsultan Kurt Kemeri piknik alanında gerçekleştirilen denetlemelerde atlı polisler ormanı gezdi. Görülemeyecek olan tehlikelere karşı ise drone ile tüm orman izlendi. Eyüpsultan Belediye Lideri Deniz Köken‘in de katıldığı denetlemede ayrıyeten her türlü yangın muhtemelliğine karşı tatbikat da yapıldı. Lider Köken, ‘İlçemizin hudutlarının bir kısmı ormanlarla kaplı. Haliyle bu riskli alanda bizim baştan önlemli olmamız lazımdı. خريطة رالي داكار 2022 Türkiye’de bu yangınlar çıktığından beri sıkı çalışmalar yapıyoruz’ diye konuştu.

‘ORMANA GİDİP PİKNİK YAPMAYIN’

Orman yangınları nedeniyle plastiklerin artık yasaklandığını belirten Lider Deniz Köken, vatandaşları ormana gidip piknik yapmaması gerektiği konusunda uyardı. Köken, “Biz, 24 saat boyunca jandarma, emniyet, itfaiye ve Eyüpsultan Belediyesi takımlarıyla tetikteyiz. Yangınları önlemek için önemli çalışmalar yapıyoruz. طريقة لعب البوكر Bütün bunların hepsi vatandaşımızın can ve mal güvenliği korumak için. Bu yasaklar da bu yüzden” dedi.

İstanbul’da oksijen alabilecek tek alanların ormanlar olduğunu vurgulayan Lider Köken şunları söyledi:

‘Buralarda bir dert olduğunda başımıza neler gelebileceğini düşünemiyorum. O yüzden insanların güneşin çok aşırı derecede kavurduğu sıcak günlerin devam ettiği bu periyotta piknik yapmaktan uzak durmasını, camlarından dışarıya rastgele bir çöp, sigara izmariti atmamalarını rica ediyoruz. Ne kadar hassas olursak o kadar çabuk huzura erebiliriz.’

‘YANGINA KARŞI ÖNLEMLERİMİZİ ALDIK’

Yangın durumuna karşı tüm takımların 24 saat tetikte olduğunu tabir eden Lider Deniz Köken, ‘Biz de tankerlerimizle burada nöbet tutuyoruz. İtfaiyelerimiz hazır. Emniyetimiz drone ile duman sensörlerini de takip ederek rastgele aksaklık olup olmadığını da buradan göreceğiz. Hatta birkaç gün içinde de birtakım tatbikat çalışmaları yapacağız’ açıklamasını yaptı.

Manavgat’a yardım için araç gönderdiklerini de belirten Lider Köken, bugün gönderilen araçlarda 500 kilo köpek maması da olduğunu söyledi. Lider Köken, ‘Bu yangınların nelere mal olduğunu herkes görebiliyor. O yüzden İstanbul’daki can damarlarımızı baştan korumalıyız’ sözlerini kullandı. ارقام الحظ في القمار

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Bir cevap yazın