Silahlı saldırıda hayatını kaybeden avukat Bakırtaş için cenaze töreni düzenlendi – Eyüp Gündem Haber

Silahlı saldırıda hayatını kaybeden avukat Bakırtaş için cenaze töreni düzenlendi

Büyükçekmece’de, Abdullah Türkoğlu tarafından öldürülen Öznur Tufan’ın cenazesi İstanbul Adli Tıp Kurumu’ndan alındı. Öldürülen kadının yeğeni Burak Ocak, “Avukatı vurmuş, oradan benim evime doğru gitmiş. Orada beni bulamayınca dükkana gidip dükkanda kimi bulduysa sıkmış.” dedi.

Bakırköy ve Büyükçekmece’de dün gerçekleştirilen çifte cinayetlerin kurbanlarından Öznur Tufan’ın cenazesi İstanbul Adli Tıp Kurumu’ndan alındı. 2013 tarihinde Burak Ocak’ı vurduğu için hapse giren Abdullah Türkoğlu, geçtiğimiz aylarda tahliye oldu. Tufan tarafından kendisine açılan tazminat davasını öğrenen Türkoğlu, davanın geri çekilmesi için Öznur Tufan ile Tufan’ın avukatı Servet Bakırtaş’tan davanın geri çekilmesini istedi. Talebi reddedilen Türkoğlu, önce avukat Bakırtaş’ı Bakırköy’deki ofisinde öldürdükten sonra, iddiaya göre Burak Ocak’ın evine gitti. Ocak’ı evinde bulamayan Türkyılmaz, Tufan’ın işyerine giderek kurşun yağdırdı. Türkyılmaz olay yerinde polis tarafından yakalandı. Öldürülen kadının yeğeni Burak Ocak, “2013’de beni vurdu. Dava devam ediyordu. Tazminat davasını hazmedememiş. Avukatı vurmuş, oradan benim evime doğru gitmiş. Orada beni bulamayınca dükkana gidip dükkanda kimi bulduysa sıkmış. Orada da benim öz teyzem vardı. 72 yaşında kadını tesbih çekerken göğsünden vurup kaçmış. Olay bundan ibaret. Abisi de bunun geçen senelerde öz oğlunu 16 yerinden bıçaklayıp öldürdü. Ailece caniler. Beni vurmaya diye gitmiş. Teyzem de ben de davacıydız.” dedi.

Bakırköy’deki ofisinde düzenlenen silahlı saldırıda öldürülen avukat Servet Bakırtaş, son yolculuğuna uğurlandı.

Öğle vakti Eyüpsultan Camisi’nde düzenlenen cenaze töreninde Bakırtaş’ın eşi Günsenin Bakırtaş, çocukları Baran Meriç, Selçuk Meriç, Ezgi Bakırtaş, Elif Bakırtaş, ağabeyi Hannan Bakırtaş, kardeşleri Savaş ve Sedat Bakırtaş taziyeleri kabul etti.

Yakalarına Bakırtaş’ın fotoğrafını takan ve tabutunun başında dua eden yakınları ve meslektaşları, öğle namazının ardından kılınan cenaze namazında saf tuttu.

İstanbul Barosu Başkanı Mehmet Durakoğlu, İstanbul 2 Nolu Barosu Başkanı Yasin Şamlı ve İstanbul 2 Nolu Barosu Başkan Vekili Niyazi Paksoy’un da katıldığı törende tabutun üzerine Bakırtaş’ın avukatlık cübbesi örtüldü.

Bakırtaş’ın cenazesi, daha sonra defnedilmek üzere Beylikdüzü’ndeki Yeni Kavaklık Mezarlığı’na götürüldü.

Öte yandan merhum Servet Bakırtaş’ın çocukları Selçuk ve Elif’in de babaları ile meslektaş oldukları öğrenildi.

Kaynak: AA