Şair ve yazar Mustafa Miyasoğlu vefatının 8. yılında kabri başında anıldı – Eyüp Gündem Haber

Şair ve yazar Mustafa Miyasoğlu vefatının 8. yılında kabri başında anıldı

Türkiye Müellifler Birliği (TYB) İstanbul Şubesince düzenlenen aktiflikte şair, eğitimci ve muharrir Mustafa Miyasoğlu vefatının 8. yıl dönümünde Eyüpsultan Mezarlığı’ndaki kabri başında anıldı.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan anma aktifliğine usta edebiyatçının ailesinin yanı sıra dostları, sevenleri ve edebiyat dünyasından isimler katıldı.

TYB İstanbul Şube Lideri Mahmut Bıyıklı, burada yaptığı konuşmada Miyasoğlu’nun, Türk Edebiyatının kıymetli isimlerinden biri olduğunu söz ederek, farklı tiplerde başarılı eserler kaleme aldığını söyledi. مايسترو اون لاين

Bıyıklı, Miyasoğlu’nun hayatı boyunca kültür ve medeniyet bedellerinin ihyası için çalıştığına dikkati çekerek, şunları kaydetti:

“Son nefesine kadar yazmayı sürdürdü. Gerek gazete yazılarında gerekse kitaplarında kaygısını, davasını lisana getirdi. Onun bir sıkıntısı, davası vardı. Ehli sünnet çizgisinde bir ömür sürdü ve hiçbir vakit istikametini bozmadı. TYB’nin bütün çalışmalarına dayanak verdi bize ağabeylik yaptı. Amel defterini açık bırakacak güzel eserler verdi, iyi evlatlar yetiştirdi. ٣٦٥ سبورت Kendisini rahmetle ve hasretle anıyoruz. Ruhu şad olsun.”

Muharririn eşi Nilüfer Miyasoğlu ise eşinin vakur ve şahsiyetli bir eş duruşu sergilediğine vurgu yaparak, “Pek çok müellif ve bilim adamının bilakis beni de evlatlarını da gittiği toplantılara, programlara götürür, bizim de nasiplenmemizi isterdi. Kendisinin konuşmacı olduğu toplantı, seminer ve konferanslarda gözümün içine bakar, şad olup olmadığımı, seyircinin tatmin olup olmadığını benim mimik ve tepkilerimle ölçerdi.” sözlerini kullandı.

Nilüfer Miyasoğlu, eşinin “Kadını Müslüman olmayan bir toplum dindar olamaz. Zira çocuğu yetiştiren annedir” kanısıyla bir hayat sürdüğüne işaret ederek, “Vefatından kısa bir mühlet evvel kendisine evlatlarımı İslam ahlakıyla yetiştirdiğin için sana minnettarım demişti. كيف تجيب فلوس حقيقية Onu çok özlüyoruz.” diye konuştu.

Anma programında ayrıyeten muharririn oğlu Mehmet Miyasoğlu ve Muharrir Muzaffer Doğan da konuşma yaptı.

Kaynak: Anadolu Ajansı / Fatih Türkyılmaz

Bir cevap yazın