Şahintepe Gölü’ne dökülen kimyasal atık görenleri şaşırttı – Eyüp Gündem Haber

Şahintepe Gölü’ne dökülen kimyasal atık görenleri şaşırttı

İstanbul Eyüpsultan’da bulunan Şahintepe Gölü’ne kimyasal atık boşaltıldı. Boya olduğu düşünülen kimyasaldan sonra gölün bir kısmı yeşile büründü. Çevredekiler duruma tepki gösterirken gölün bu hali havadan fotoğraflandı. Pirinçci Köyü Muhtarı Ali Yazıcı, “Bu gölde balık var ve insanlar buraya balık tutmaya geliyor. Bunu yapanları kınıyorum” dedi.

Eyüpsultan ilçesine bağlı Pirinçci Mahallesi’nde bulunan Şahintepe Gölü’ne balık tutmak ve piknik yapmak için gelenler gördüğü manzara karşısında şaşkına döndü. Şahintepe Gölü’ne kimliği belirsiz kişi veya kişilerce ‘boya’ olduğu düşünülen kimyasal atık boşaltıldı. Göle boşaltılan kimyasal atık sonrası gölün bir kısmı ve kenarı yeşile büründü.

Görenler şaştı kaldı
İddiaya göre İstanbul Eyüpsultan ilçesine bağlı Pirinçci Mahallesi’nde bulunan Şahintepe Gölü’ne kimliği belirsiz kişi veya kişilerce ‘boya’ olduğu düşünülen kimyasal atık boşaltıldı. Gölün bir kısmı ve kenarı yeşile büründü. Çevrede bulunan vatandaşlar gördükleri manzara karşısında şaşkına döndü.

“Yazık, günah burada her türlü balık var”
Pirinçci Köyü Muhtarı Ali Yazıcı, göl içerisinde çok sayıda balık çeşitlerinin bulunduğunu belirterek, “Bu gölde balık var. Millet balığa geliyor. Burası akan bir göl değil, toplama göl. Buraya boya dökmenin mantığı nedir? Ben anlamış değilim. Yazık, günah burada her türlü balık var. İnsanoğlu işte, bir şey dediğin zaman kötü oluyorsun. Manzarayı görüyorsun, yoruma gerek yok. İlk defa gölümüzü bu halde görüyorum. Bunu yapanları kınıyorum” dedi.

“Doğanın dengesi mi değişti diye düşündüm”
Piknik için gölün bulunduğu alana ailesiyle gelen bir vatandaş, “Göle kimyasal atık boşaltmışlar. Buranın suyu tertemiz, berraktı. Bugün gelip baktığımda şaşırdım. Acaba doğanın dengesi mi değişti diye düşündüm. Aklıma gelen ilk şey buydu. Ama büyük ihtimalle buraya yağlı bir kimyasal boya dökülmüş” diye konuştu. Gölün bir bölümün yeşile büründüren kimyasal havadan da fotoğraflandı.

Kaynak: DHA

Bir cevap yazın