Öz Alibeyköyspor’dan büyük başarı – Eyüp Gündem Haber

Öz Alibeyköyspor’dan büyük başarı

Öz Alibeyköyspor, 2021-2022 sezonunda alt yapı kategorilerinde (U12, U14, U16, U18) oynadıkları tüm gruplarda şampiyon olarak büyük bir başarıya imza attı.

Başkan Metin Çırpan’ın büyük önem verdiği alt yapılarda, Genel Koordinatör ve Teknik Sorumlu olarak görev alan Alkan Kıran ve ekibi, özverili çalışmalarının karşılığını kupalarla aldı. Galatasaray, Beşiktaş, Kasımpaşa gibi süper lig takımlarına oyuncu veren ve halen profesyonel liglerde oynayan birçok futbolcunun futbola başladığı kulüp olan Öz Alibeyköyspor geleceğe umutla bakıyor.

Çırpan: Misyonumuz Türk futboluna oyuncu yetiştirmek
Başkan Metin Çırpan yaptığı açıklamada, “Bizim en önemli misyonumuz alt yapılarda çalışarak Türk furboluna oyuncu kazandırmak. Tüm gücümüzle bunun için mücadele ediyoruz. Bizim için 2021-2022 sezonu altyapı olarak harika bir sezondu. Tüm kategorilerde şampiyonluk yaşayarak önemli bir başarıya imza attık. Bu başarıda emeği geçen tüm yönetim kuruluna ve teknik ekibimizi tebrik ediyorum” dedi.

Kıran: Tüm şampiyonluklar camiamıza armağan olsun
Genel Koordinatör Alkan Kıran ise yaptığı açıklamada, “2021-2022 futbol sezonunda U18, U16, U14, U12 takımlarımız grup şampiyonu olarak sezonu başarıyla tamamladılar. Sporcularımızı tebrik ederim. Tüm şampiyonluklarımızı camiamıza armağan ediyorum.

Bireysel antrenmanlar belli bir yere kadar faydalı
Yaklaşık iki yıl kadar süren Covid-19 pandemisi çocukların hem psikolojik, hem teknik- taktik, hem de fiziksel olarak gelişimlerinin durmasına sebep oldu. O süreçte bireysel antrenman yapsalar da sahadaki olay çok farklı. Sahada topun durumuna, takımın dizilişine, rakibin pozisyonuna göre futbol oynamak çok farklı. Bu nedenle bizim için takım antrenmanı ve maçı çok önemliydi. Bazı kategorilerde ise jenerasyon kayıpları yaşadık ve yaşamaya devam ediyoruz. Yine de bizim için iyi bir toparlanma ve adaptasyon süreci oldu.

Zorlu geçen bu süreçte her zaman yanımda olan ve bana inanan Başkanım Metin Çırpan, Genel Kaptanım Yücel Söküt ve yöneticilerimize saha içinde ve saha dışında, iyi günde ve kötü günde bizleri destekledikleri için teşekkür ederim.

Beraber yola çıktığım ekip arkadaşlarım değerli büyüğüm Necat Hocam, Sinan Hoca, Batuhan Hoca ve Rıza Hocaya da emeklerinden dolayı teşekkür ederim.” dedi.

Süper lig takımlarının radarındalar
Geçtiğimiz günlerde Erzurum Yüksek İrtifa Kamp Merkezi’nde yapılan UEFA B Kursuna katılan Alkan Kıran, tüm kategorilerde sezonun tamamlanmasına rağmen çalışmalarına devam ediyor. Özellikle U10, U11 ve U12 takımlarının üzerine titreyen başarılı teknik adam sezon içerisinde birçok oyuncusunu, kendilerini takip eden scoutlar vasıtasıyla Galatasaray, Başakşehir, Eyüpspor gibi önemli kulüplerinde antrenmana çıkartarak minik sporculara unutulmaz anlar yaşattı ve onlara futbol kariyerleri için yeni ufuklar açması yönünde olanak sağladı. Genel Koordinatör Alkan Kıran, Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın scoutlarının da bazı futbolcular hakkında raporlar hazırladıkları ve gelişimlerini takip edeceklerini söyleyerek sözlerini noktaladı.