Ormanlık alanlarda denetimler devam ediyor – Eyüp Gündem Haber

Ormanlık alanlarda denetimler devam ediyor

Eyüpsultan Belediyesi’nin, Türkiye‘de yaşanan yangınlar nedeniyle ilçenin ormanlık alanlarında başlattığı kontroller devam ediyor.

Eyüpsultan Belediyesi takımları, Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı atlı polisler, özel eğitimli köpekler, polis drone takımı ve jandarma gruplarının katıldığı kontrollerde ormanlık alanlarda denetimler gerçekleştiriliyor.

Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken, Lider Yardımcıları ve İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Cengiz Koçak’ın da katıldığı kontrollerde, Eyüpsultan Belediyesi Kurt Kemeri Piknik Alanı’nda atlı polisler ormanı gezdi, yerden görülemeyecek olan tehlikelere karşı ise drone ile tüm orman izlendi.

Denetleme sırasında ayrıyeten her türlü yangın muhtemelliğine karşı tatbikatlar yapıldı.

“TEDBİRLİ OLMAMIZ LAZIM”

Başkan Deniz Köken yapılan çalışmalarla ilgili olarak; “İlçemizin sonlarının bir kısmı ormanlarla kaplı. Haliyle bu riskli alanda bizim önlemli olmamız lazım. Türkiye’de bu yangınlar çıktığından beri sıkı çalışmalar yapıyoruz” dedi.

“24 SAAT TETİKTEYİZ”

Basın mensuplarına yaptığı açıklamada, vatandaşları ormana gidip piknik yapmaması gerektiği konusunda uyaran Başkan Deniz Köken, “Biz, 24 saat boyunca jandarma, emniyet, itfaiye ve Eyüpsultan Belediyesi gruplarıyla tetikteyiz. Yangınları önlemek için önemli çalışmalar yapıyoruz. Bütün bunların hepsi vatandaşımızın can ve mal güvenliği korumak için. Bu yasaklar da bu yüzden. İstanbul’da oksijen alabilecek tek alanlar ormanlar. Buralarda bir kasvet olduğunda başımıza neler gelebileceğini düşünemiyorum. O yüzden insanların güneşin çok aşırı derecede kavurduğu sıcak günlerin devam ettiği bu devirde piknik yapmaktan uzak durmasını, camlarından dışarıya rastgele bir çöp, sigara izmariti atmamalarını rica ediyoruz. Ne kadar hassas olursak o kadar çabuk huzura erebiliriz. ”

“TEDBİRLERİMİZİ ALDIK”

“Biz de tankerlerimizle burada nöbet tutuyoruz. İtfaiye takımlarımız hazır. Emniyetimiz drone ile havadan kontrol yapıyor. Duman sensörlerini de takip ederek rastgele aksaklık olup olmadığını buradan göreceğiz. Hatta birkaç gün içinde de birtakım tatbikat çalışmaları yapacağız”

“Manavgat’a yardım için araç gönderdik. Bugün gönderilen araçlarda 500 kilo köpek maması da bulunuyor. Bu yangınların nelere mal olduğunu herkes görebiliyor. O yüzden İstanbul’daki can damarlarımızı baştan korumalıyız” sözlerini kullandı.

Kaynak: Habermetre

Bir cevap yazın