Muammer Saka: Amatör ligler başlatılmalı – Eyüp Gündem Haber

Muammer Saka: Amatör ligler başlatılmalı

Son günlerde gündemi meşgul eden amatör liglerle ilgili bir açıklama da Alibeyköyspor başkanı Muammer Saka’dan geldi.

“Çok büyük bir camia bu karara odaklandı”
Bölgesel Amatör Ligde mücadele eden turuncu mavili ekibin başkanı Muammer Saka, Türkiye Futbol Federasyonu’nundan bir an önce olumlu yönde bir karar çıkmasını umut ettiğini belirtti. TFF’nin de zor bir dönemden geçtiğini, kurum açısından riskli bir karar olduğuna anladığını fakat çok büyük bir camianın bu karara odaklandığını ve TFF’nin vereceği kararı umutla beklediğini belirtti.

“Tüm tedbirleri alıp oynayalım”
Saka, futbolcuların sağlığını da çok önemsediklerine vurgu yaparken, “Bizler futbol oynamak istiyoruz ama sağlığımızı da elbette hiçe saymıyoruz. Devletimiz ve belediyelerimiz desteği ile biz kulüpler futbolcu, teknik ekip, kulüp personeli ve tüm paydaşların sağlık önemlerine azami dikkat ederek maçlara çıkalım. Statlarda ve kulüp tesislerde gerekli dezenfektasyon işlemleri mutlaka yapılmalı. Hep birlikte bu işin üstesinden gelebileceğimize inanıyorum” dedi.

“Transfer çalışması yapamıyoruz”
Kulüp olarak geçen sezon kadrolarında olan ve bu sezon için de anlaşma sağladıkları bazı oyuncularla antrenmanlara başladıklarını belirten Muammer Saka, “Az sayıda oyuncumuzla çalışmalarımıza başladık. Geçtiğimiz ay bir dış transfer yaptık fakat süreçteki belirsizlikler yüzünden transfer çalışmalarımızı askıya aldık. Bu belirsizliğin netleşmesi ile birlikte yeniden transfer çalışmalarına başlayıp lige hazırlanmayı umuyoruz” dedi.

“50 Bin kişi bu kararı bekliyor”
Tahmin edilenden daha fazla kişinin bu olaydan etkilendiğine vurgu yapan Saka, Bölgesel Amatör Lig (BAL)’de 2020-2021 sezonunda Türkiye Futbol Federasyonu’nun açıklamasına göre 260 takım mücadele edecek. Bu da oyuncu, antrenör, malzemeci, masör, kulüp çalışanı ve bunların bakmakla yükümlü olduğu aileleri ile birlikte yaklaşık 50.000 kişi demektir. Bu insanlar Mart ayından itibaren işsizler ve herhangi bir gelirleri yok. Ben Alibeyköyspor başkanı olarak yeni sezon hazırlıklarına, antrenmanlara başladım. Futbolcularımızın ekonomik sıkıntı içerisinde olmaması için elimizden gelen bütün yardımları yapmakla beraber peşinatlarının %50’sini de ödedim. Ligler oynanmayacak denilirse asla o paraları geri istemeyeceğim. Bu paralar o çocukların hakkıdır.

Bir cevap yazın