“Maçların oynanmasını istiyorum ama…” – Eyüp Gündem Haber

“Maçların oynanmasını istiyorum ama…”

Bölgesel Amatör Lig 11. Grup ekiplerinden Alibeyköyspor’un Teknik Direktörü Metin Kaygın ile liglerin durumu ile ilgili konuştuk.

Liglerin iptal edilmesinin büyük bir çoğunluğu memnun etmeyeceği gibi bu durumdan kendisinin de hoşnut olmayacağını belirten Metin Kaygın, tüm fiziki şartların maçların oynanmasına müsait bir şekle sokulup müsabakaların tamamlanması gerektiğini söyledi.

“İyi başlamadık fakat sonrasında toparladık”
Öncelikle takımı hakkında genel bir değerlendirme yapan 52 yaşındaki teknik adam, “Ligin üçüncü haftasında göreve geldik. Geldiğimizde takımımız iki mağlubiyet almıştı. Sonrasında oynadığımız 20 maçta, 25 gol atıp 12 gol yedik ve grubun en az gol yiyen takımı olduk. İlk yarıda benim daha önceden beraber çalıştığım sadece bir oyuncu vardı. Devre arasında bazı takviyeler yaparak biraz daha güçlendik. Özellikle son haftalarda çıkışa geçerek zirveyi zorlamaya başladık. Son üç maçımızı kazanarak liderle aramızdaki puan farkını altıya düşürdük.

“İlk üç takımın hepsini mağlup ettik”
Liglerin şu andaki haliyle olduğu gibi tescil edilebileceği söylentileri var. Tüm gruplardaki liderlerin bir üst lige yükseleceği söyleniyor. Puan tablosunda en üst sıradaki rakiplerimize baktığımızda, Arnavutköy Belediyespor’u sahamızda 3-0 yendik, deplasmanda 0-0 berabere kaldık. Edirnespor’a sahamızda 90+5. dakikada yediğimiz golle 2-1 yenildik, Edirne’de oynadığımız maçta ise rakibimizi 1-0 yendik. Tekirdağspor’u ise hem deplasmanda hem de sahamızda 2-1 mağlup ettik. Hal böyleyken liglerin bu haliyle tescil edilmesi beni üzer. Benim liglerin tescili ile ilgili arzum, grubu lider olarak bitirmeyi garantileyen Çarşambaspor ile ikinciye on puan fark atmış olan Bergama Belediyespor ve yine kendi grubunda ikinci takıma dokuz puan fark atmış Kırıkkale Büyük Anadoluspor’u 3. Lige çıkarmak, kalan takımlardan iddiası olan 34 takımı eşleştirerek bir şehirde bir statta eleme usulü ile bir haftada maçlarını oynatıp 8 takımı daha 3. Lige çıkartıp ligin bitirilmesi yönünde. Bence en adil yöntem bu olur. En azından tüm takımlar mücadelesinin karşılığını almış olduğunu düşünür. Küme düşmeyi ise bu sezonluk kaldırmalılar.

“Liderler 3. Lige çıkmalı”
Tabii benim yukarıda belirttiğim tavsiyeler, maçların oynanması halinde uygulanması gereken varyasyonlar. Burada insan sağlığını zerre riske atacak bir durum olursa elbette ben de maçların oynanmasını istemem. Şayet ligler oynanmayacaksa bu durumda ligde lider durumda bulunan takımların 3. Lige yükselmesi, küme düşmenin de kaldırılması doğru olacaktır. İddiası olan şehir takımlarının 3. Lige yükseltilmesi ile ilgili bir formüle ise asla katılmıyorum. “

Son dört hafta kala puan durumu

Bir cevap yazın