Kaymakam Kara’dan Kovid-19’u atlatan Alibeyköylü aileye ziyaret – Eyüp Gündem Haber

Kaymakam Kara’dan Kovid-19’u atlatan Alibeyköylü aileye ziyaret

İstanbul’un 39 ilçesinde İçişleri Bakanlığı genelgesi doğrultusunda, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’nın koordinasyonunda yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri denetlendi.

İçişleri Bakanlığının yayımladığı genelge kapsamında gerçekleştirilen kontrollerde, ilçelerde bulunan ticari taksiler, pazar yerleri, toplu taşıma araçları, lokanta, restoran, kafe, alışveriş merkezleri gibi iş yerlerinde incelemelerde bulunuldu.

İlçelerin işlek noktalarında da maske, mesafe ve hijyen tedbirlerine ilişkin denetimler gerçekleştirildi.

Kaymakam Kara’dan Çırçırlı aileye ziyaret
Bu kapsamda Eyüpsultan’da gerçekleştirilen denetime Eyüpsultan Kaymakamı İhsan Kara da iştirak etti.

Kara, öncelikle Çırçır Mahallesi’nde Kovid-19’a yakalandıktan sonra karantina süresini evlerinde tamamlayarak hastalığı atlatan Çınar ailesine geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Burada gazetecilere açıklamalarda bulunan Kara, “Evinden çıkmayan, duyarlı ve örnek vatandaşlarımıza geçmiş olsun ziyaretlerimiz devam edecek. Ben kendilerine şükranlarımı sunuyorum. Çünkü en tehlikeli şey pozitif durumdayken dışarıya çıkmak ve insanların hayatını tehlikeye atmaktır.” diye konuştu.

Kaymak İhsan Kara Çınar Ailesini ziyaret etti

Kaymakam Kara ve beraberindekiler daha sonra Cengiz Topel Caddesi’nde bulunan esnaflarla, iş yerlerini tedbirlere uyup uymadıkları konusunda denetledi.

Tüm esnaf ve iş yerlerinin tamamı ekipler tarafından denetlenerek, kontrol edildi.

Bir cevap yazın