“İyilik Serüveni” Trakya’ya uzandı – Eyüp Gündem Haber

“İyilik Serüveni” Trakya’ya uzandı

Geçtiğimiz günlerde başlattığı “İyilik Serüveni” etkinliği ile gündeme gelen Türk Kızılay Eyüpsultan Şube Başkanlığı’nın bu haftaki durağı Edirne ve Kırklareli oldu.

Daha önce de “İyilik Serüveni” projesi kapsamında Ordu, Kocaeli, Kütahya, Afyonkarahisar gibi illerde çocuklarla bir araya gelen Türk Kızılay Eyüpsultan Şube Başkanlığı bu hafta sonunu Edirneli ve Kırklarelili çocuklara ayırdı. Özellikle pandemi stresinden etkilenen çocuklar için yaptığı hediye dağıtımları ve palyaço eşliğinde gerçekleştirdiği sokak programlarıyla çocukların gönlünü fetheden Türk Kızılay Eyüpsultan Şubesi’nin başkanı Hakan Nergis, çocuklara yönelik projelerin hız kesmeden devam edeceğini belirtti.

İyilik Serüveni projesiyle olduğu kadar, bir süredir yapmakta olduğu ticari ve spor faaliyetlerindeki başarılarıyla da gündeme gelen genç başkan Nergis, “Allah iyiliği yapması için birilerini vesile kılar, bizler çocukların yüzündeki tebessümlere vesile olabiliyorsak ne mutlu bize çünkü iyilik daima iyi insanlar sayesinde var olacaktır”, sözleriyle bir nevi projenin adına da atıfta bulunarak projenin hız kesmeden farklı illerde devam edeceğinin sinyallerini verdi. Aynı zamanda spor bilimleri uzmanı olduğu bilinen genç başkanın sporcu çocuklara yönelik yeni bir proje gerçekleştireceği gelen bilgiler arasında yer aldı.

Bir cevap yazın