İsmet Özel’in eserlerinin yer aldığı “Muvakkitin Gözyaşları” sergisi açıldı – Eyüp Gündem Haber

İsmet Özel’in eserlerinin yer aldığı “Muvakkitin Gözyaşları” sergisi açıldı

İstiklal Marşı Derneği tarafından Eyüpsultan Belediyesi Kültür Merkezi’nde ziyaretçilerin beğenisine sunulan standın açılışına Derneğin Fahri Genel Lideri Şair İsmet Özel de katıldı.

Açılışın akabinde İstiklal Takvimi’nin 1443 yılına ilişkin nüshasının yayımlanması ve stant vesilesiyle konferans salonunda konser programı gerçekleştirildi.

Gökhan Göbel, “Yazdıklarımın Soluklanma Vakti” yazı serisine ve İsmet Özel’in son çıkan yapıtlarına değinerek, “Yazıların periyodik olarak yayınlanmasının bir manası var. Yani kitap haline geldiğinde kıymetinden hiçbir şey kaybetmiyor ancak periyodik olarak yayınlanmasının da bir manası var.” diye konuştu.

“Bu kitaplar pandemi günlerinde can simidi oldu”

İsmet Özel’in kitaplarının yayına hazırlanması sürecine ait bilgi veren Göbel, “Bu kitaplar pandemi günlerinde birçoğumuz için can simidi oldu. Yani Türkiye’deki ve dünyadaki durumun hiç iç açıcı olmadığını fakat ye’se yani ümitsizliğe düşmenin haram ve gereksiz olduğunu gösteren yazılar bunlar. Yalnızca yazılar değil, edebiyat ve şiir de bu süreç boyunca ayakta kalmamızı sağladı.” dedi.

Şair İsmet Özel’in “Pergelin Yazmaz Sivri Ucu” isimli yeni kitabı ile “Mecburi Kıraat” serlevhalı Namık Kemal’in “Vatan Veya Silistre” kitabı da stantta birinci kere okuyucuyla buluştu.

Kaynak: Anadolu Ajansı / Ahmet Esad Şani

Bir cevap yazın