Instagram 16 yaş altındaki kullanıcıların hesaplarını varsayılan olarak gizliyor – Eyüp Gündem Haber

Instagram 16 yaş altındaki kullanıcıların hesaplarını varsayılan olarak gizliyor

Instagram, siber saldırılar karşısında güvenliği artırmak için çalışmalarına devam ediyor. Birkaç hafta önce giriş seçeneklerini artıran platform, artık WhatsApp’tan gönderilen kodlarla onay işleminin tamamlanmasını sağlıyor. Ek olarak hesapların giriş etkinlikleri; doğrulaması ya da kurtarılması gibi durumlarda da bu sistemin önemi çok büyük.

Instagram, bu düzenlemeyle birlikte 16 yaş altındaki kullanıcıların reklamverenler tarafından hedeflenmesini de sınırlıyor.

 

Tabii bunların yanı sıra Instagram, genç kullanıcılara yönelik birtakım düzenlemeler de yapıyor. Artık 16 yaşından küçük olan kişilerin hesapları varsayılan olarak gizli şekilde gelecek. Daha sonradan kullanıcılar bunu düzenleyip hesapları herkese açık hale getirebilecek. Ama en azından herhangi bir ayar yapmayan kişilerin hesapları gizli halde kalacak.

Bu düzenlemeyle birlikte reklam hedeflemede de birtakım değişiklikler yapılıyor. Çatı şirket Facebook, servislerinde 18 yaş altındaki kişiler için artık internet gezinti verilerini ya da uygulama kullanımını analiz etmeyecek.

Daha nezih bir ortam oluşturmak için çalışmaları sürdüren Instagram, uzun süredir nefret söylemlerine yönelik yürüttüğü program kapsamında DM kısmında sakıncalı içerikleri filtrelemek için düzeleme de yapıyor.

Bir cevap yazın