Eyüpsultanlı sanatçı Sinan Başoğlu’ndan Kızılay’a özel klip – Eyüp Gündem Haber

Eyüpsultanlı sanatçı Sinan Başoğlu’ndan Kızılay’a özel klip

Koronavirüs salgınıyla birlikte kan stoklarının azalması nedeniyle Karadenizli sanatçılar kan ve ilk bağışına destek olmak için türkü besteleyip, klip çekti.

Eyüpsultan İlçesi Emniyettepe Mahallesi’nde ikamet eden Rizeli sanatçı Sinan Başoğlu’nun gerçekleştirdiği projede Karadenizli sanatçılar Recebim, Onay Şahin, Şeref Akkün, Mehmet Akyıldız ve Sinan Başoğlu, İbrahim Erbaş’ın yazdığı ‘Kızılay iş başında’ türküsünü seslendirdi. Türküye ise yönetmenliğini Cevdet Gümüş, aranjerliğini ise Yakup Kadri Yılmaz’ın yaptığı klip çekildi. دانى الفز

“Hiçbir kurum ve kuruluştan ücret alınmadı”
İnsanların kan ve ilik bağışında bulunmaları için böyle bir çalışmaya imza attıklarını belirten organizatör ve sanatçı Sinan Başoğlu, “Birçok işte olduğu gibi Karadenizimizden böyle bir çalışma çıktığı için gururluyum. Çünkü bu eser göz bebeğimiz Türk Kızılay’ına yapılmış bu bağlamdaki ilk eserdir. Umarım bu ve benzeri desteklerin devamı gelir ve bu sayede kan ve ilik bağışları ileri dereceye ulaşır. Amacımız içinde bulunduğumuz şu günlerde duyarlı olup kan bekleyen ve lösemi hastası olan bütün kardeşlerimize bir nebzede olsa dokunabilmektir. Bu doğrultuda hepinizi kan ve ilik bağışına davet ediyoruz. Ayrıca şunu da belirtmek isterim bu eser kendi bütçemiz ile yapılmış olup hiçbir kurum ve kuruluştan ücret alınmamıştır. Klibin gelirleri Eyüpsultan Türk Kızılay Şubesi’ne bağışlanacaktır” dedi.

“Eserin gelirleri Türk Kızılayı’na”
Eserin ilk kıtasını geçen yıl lösemiden kaybettiği kuzeni için yaptığını ifade eden Başoğlu, “Kuzenim için çok ilik arandık. İlik en sonunda Almanya’da bulundu ama maalesef geç kalındı ve hastamızı kurtaramadık. 365كورة Bu eseri yapmamdaki en büyük etkenlerden biri bu yaşadığım olaydır. İnsanlar bu yüzden ölmesin istedim ve bu eseri söz yazarı bestekar İbrahim Erbaş ile tamamladık. Tamamen yaşanan halen çevremizde yaşanmaya devam eden bir yara olduğu için insanları duyarlı olmaya davet ediyoruz. 150 العاب Eseri tamamladıktan sonra sanatçı dostlarımızdan rica ettik sağ olsunlar hepsi koşarak geldi. Yürekten duygularını katarak eseri okudular” diye konuştu.

Türkünün bir bölümünün sözleri şöyle:

İlik verin kan verin
Bebeklere can verin
Akan göz yaşlarını
Dindirin annelerin

Canlar kan telaşında
Yaşama savaşında
Türkiye’nin gururu
Kızılay iş başında

Lösemi büyük bir dert
Dermansız değil elbet
Duyarsızlık diz boyu
Merhamet et merhamet

Canlar kan telaşında
Yaşama savaşında
Türkiye’nin gururu
Kızılay iş başında

Kampanyaya destek olmak için alttaki linkten klibi izleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın