Eyüpsultan’da sporun geleceği konuşuldu – Eyüp Gündem Haber

Eyüpsultan’da sporun geleceği konuşuldu

Eyüpsultan Belediye Lideri Deniz Köken düzenlenen bir toplantıda Eyüpspor ve ilçede bulunan amatör spor kulüplerinin yöneticileriyle bir ortaya geldi.

Eyüpsultan’da sporun geleceğinin masaya yatırıldığı toplantıda, ilçede sporun gelişmesi ismine ortaklaşa neler yapılabileceği, spora ve atletlere katkı sağlamak emeliyle yapılması gerekenler ve bilhassa gençleri spora yönlendirmek için yapılacak çalışmalar konuşuldu.

“Sporda kardeşlik hukukunu, yardımlaşmayı gelenek haline getirmeliyiz”

Toplantıda kelam alan Lider Deniz Köken: “Bu yıl İnşaallah Eyüpspor TFF 1. Lig’de çabaya başlayacak. Cuma günü oynanacak lig maçı öncesi Eyüpspor ile kulüplerimiz bir ortaya gelsin istedim. Emelimiz, bundan sonraki süreçte ne bekliyoruz? Eyüpspor 100 yıllık tarihe sahip esaslı bir kulüp. Herkesin gönlünün bir kenarında Eyüpspor olmalı. Ben isterim ki ilçemizde her sene amatör kulüplerimizden üç kişi, dört kişi yetişsin Eyüpspor’da oynayabilecek duruma gelsin. Tekniğimizi, teknolojimizi gerçek kullanırsak daha başarılı olabiliriz. 100 bin genç var, bu 100 bin gençle sporun her branşında bir şeyler yapabiliriz. Tesislerimiz, alanlarımız, salonlarımız bitti, bundan sonra sizlerin uğraşları gerekiyor. Birbirinize dayanak olun, paslaşın. Eyüpsultan ilçesinde sporda kardeşlik hukukunu, yardımlaşmayı bir gelenek haline getirmelidir. Bu gelenekle göreceksiniz öbür ilçeler sizi örnek almaya başlayacak. Kalıcı şeyler yapmalıyız ki muvaffakiyet gelsin. Hiçbir muvaffakiyet tesadüfen olmaz.” formunda konuştu.

Lider Deniz Köken’in konuşmasının akabinde toplantıya katılan spor kulüplerinin yöneticileri sırayla kelam alarak fikir ve görüşlerini bildirdi, talep ve tekliflerini lisana getirdi. – İSTANBUL

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Bir cevap yazın