Eyüpsultan’da aşure ikramı – Eyüp Gündem Haber

Eyüpsultan’da aşure ikramı

Eyüpsultan Belediyesi, Hicri yılın birinci ayı Muharrem ayının 10’uncu günü olan Aşure Günü kapsamında her gün farklı bir mahallede ilçe sakinlerine aşure ikramında bulunacak. Birinci program Eyüpsultan Belediye Lideri Deniz Köken‘in iştirakiyle Eyüp Sultan Meydanı’nda gerçekleşti.

Eyüpsultan Belediyesi, Hicri yılın birinci ayı Muharrem ayının 10’uncu günü olan Aşure Günü kapsamında her gün farklı bir mahallede ilçe sakinlerine aşure ikramında bulunacak. Aşure ikramları sırasıyla Yeşilpınar, Güzeltepe, Alibeyköy Merkez, Akşemsettin, Rami, Silahtarağa, Topçular, Karadolap, Kemer Camii Meydanı, Nişanca, Esentepe, İslambey ve Çırçır mahallelerinde devam edecek. Birinci program Eyüpsultan Belediye Lideri Deniz Köken’in iştirakiyle Eyüp Sultan Meydanı’nda gerçekleşti. Lider Deniz Köken programda vatandaşlara aşure ikramında bulundu. Vatandaşlar aşure ikramı için memnuniyetlerini lisana getirerek Eyüpsultan Belediye Lideri Deniz Köken’e teşekkür ettiler.

Lider Deniz Köken, aşure dağıtımı sonrası yaptığı açıklamada: “Öncelikle bütün inananların Muharrem ayını kutluyorum, tebrik ediyorum. Muharrem ayı haramlardan uzak, kötülüklerin olmaması gerektiği bir ay. Bugün Muharrem ayının geleneği olarak aşuremizi dağıtmaya başladık. Akşam da Pir Sultan Abdal Derneği’nde iftarımız olacak inşaallah” dedi. – İSTANBUL

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Bir cevap yazın