Eyüpsultan’a Türkiye’nin en büyük kaykay parkı yapılıyor – Eyüp Gündem Haber

Eyüpsultan’a Türkiye’nin en büyük kaykay parkı yapılıyor

Eyüpsultan Belediyesi ilçede yaşayan gençler için sporun farklı branşlarında yaptığı yatırımlara bir yenisini daha ekledi. Alibeyköy Osmanlı Parkı içerisinde olimpiyat standartlarında bir Skate Park inşa edilecek.

Memleketler arası standartlarda yapılacak park bin 385 metrekare alan ile Türkiye‘deki tasarlanmış, kaykaycıların hızlanmak için ayaklarını kaykay tahtasından indirmeden serbestçe kaydıkları en büyük street disiplinindeki park özelliğine sahip olacak. Olimpik beton kullanılarak yapılacak tesis, gençlerin yanı sıra profesyonel kaykaycılar için tasarlanmış tam olimpik, toplamda yedi farklı açıyı içerisinde barındıracak. İnşası kısa vakitte tamamlanarak hizmete alınması planlanan Skate Park’ta hem amatör, hem de profesyonel sportmenlerin yetiştirilmesi hedefleniyor.

En uzun kaykay parkı

Gençlerin spor ve eğlenceyi birlikte yaşayacağı skate park, Türkiye’nin 50 metre ile en uzun kaykay parkı olma özelliğine de sahip olacak. 70 metre toplam coping uzunluğuna sahip olan skate park için polimer ve epoxy asıllı olimpik beton kullanılacak. Ayrıyeten park 7 adet roll in girişi ve 1 adet 25 metre genişliğinde wallride rampası ile hizmet verecek.

“İlçemizde paten ve kaykay tutkunu gençlerin olduğunu biliyoruz”

Eyüpsultan’da spora ilgi duyan çok sayıda genç olduğunu, gençlere verdiği bir kelamı daha yerine getirmekten memnunluk duyduğunu tabir eden Eyüpsultan Belediye Lideri Deniz Köken husus ile ilgili yaptığı açıklamada şu tabirlere yer verdi: “Kalıcı, hoş bir çalışma hedefliyoruz. Eyüpsultan’a yakışan, buranın estetiğine uygun, çağdaş bir park alanına çevirmek istiyoruz bu alanı. Kaykay Federasyonu ile koordineli proje geliştirdik skate park imali ile ilgili. İlçemizde paten ve kaykay tutkunu gençlerin olduğunu biliyoruz. Yapılacak Skate Park ile birlikte gençler için daha inançlı, sağlıklı ve çağdaş bir ortam oluşturmayı hedefliyoruz.” – İSTANBUL

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Bir cevap yazın