Eyüpsultan Kuzey Marmara Otoyolu’nda seyir halindeki 2 tır kaza yaptı – Eyüp Gündem Haber

Eyüpsultan Kuzey Marmara Otoyolu’nda seyir halindeki 2 tır kaza yaptı

Tırların kullanılmaz hale geldiği kazada sürücüler yara almadan kurtuldu. Kaza sonrası yol bir süre trafiğe kapatılırken, yere saçılan maddeler yol temizlik ekipleri tarafından temizlendi.

Kaza; Eyüpsultan Kuzey Marmara Otoyolu Çiftalan mevkii Ankara istikametinde, saat 04.30 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre, Hollanda’dan Irak’a mal sevkiyatı yapan Süleyman Sarıboğa’nın kontrolündeki 38 EJ 105 plakalı tır, sürücüsünün hakimiyetinden çıktı. Kontrolden çıkan tır önde seyir halinde olan Mehmet Atbaş’ın kontrolündeki 34 DN 4562 plakalı tıra arkadan çarptı. Çarpmanın etkisiyle iki tır da savrulurken Süleyman Sarıboğa’nın kullandığı tırın ön kısmı dağıldı. Mazot deposu da delinen tırın yakıtı yola aktı. Kazaya karışan diğer tırdaki malzemeler ise yola saçıldı. Jandarma ekipleri yolu bir süre kapattıktan sonra ulaşımı kontrollü olarak tek şeritten sağladı.

Kazaya karışan 2 tırda da maddi hasar oluşurken, kazada sürücüler şans eseri yara almadan kurtuldu.

İhbar üzerine olay yerine jandarma ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Jandarma ekipleri yolda yeni bir kaza yaşanmaması için güvenlik önlemi aldı. Kaza nedeniyle tırlardan yola akan yakıt yolu kayganlaştırdı. Kayganlaşan yol temizlik görevlileri tarafından yol temizlenirken kaza yapan tırlar çekici yardımıyla olay yerinden kaldırıldı.

Jandarma kazayla ilgili çalışma başlattı.

Kaynak: İHA