Eyüpsultan Belediye Başkanı Köken Kastamonu’da – Eyüp Gündem Haber

Eyüpsultan Belediye Başkanı Köken Kastamonu’da

İstanbul Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken, son iki yıldır pandemiyle, artık ise yangınlarla uğraş edildiğini belirterek, “Her bir ağaç bir insan, onlar bizim hayat damarlarımız” dedi.

İstanbul Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken, beraberindeki heyet ile birlikte Kastamonu Belediyesi ile AK Parti Kastamonu Vilayet Başkanlığını ziyaret etti. Birinci olarak Kastamonu Belediyesini ziyaret eden Köken, burada Belediye Başkanı Rahmi Galip Vidinlioğlu ile bir ortaya geldi. Vidinlioğlu’ndan yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Köken, akabinde AK Parti Kastamonu Vilayet Başkanlığını ziyaret ederek, Lider Doğan Ünlü ile bir ortaya geldi.

“Ağaçlar hayat damarlarımız”

2 yıldır pandemi ile gayret edildiğine dikkat çeken Köken, “Son haftalarda da yangınlarla uğraşıyoruz. Dünyanın genelinde bu türlü badireler var. Kainatın istikrarları ile oynadık artık düzeltmeye çalışıyoruz. O yüzden bunların ibreti vardır, ders alınması gereken mevzular var. Kastamonu’ya yeşillikler ortasından girdik. Bu hoşlukların devam etmesini temenni ediyorum. Kastamonulularda bunlara sahip çıksın. Her bir ağaç bir insan. Onlar bizim hayat damarlarımız. İnşallah bir daha bu türlü afetler yaşamayız” diye konuştu.

“Neyi üreteceğimize gerçek karar vereceğiz”

Kalkınmanın değerine vurgu yapan Başkan Köken, “Anadolu tek tek kalkınırsa, Türkiye kalkınır. Her vilayet, her ilçe kendine has özellikleriyle üretimin içinde olmalıdır. Bölgemizde üretimle öne çıkmamız lazım. Bir lokomotif kesiminin kesinlikle olması lazım. Kalkınmanın birinci yolu üretimden geçer. Neyi üreteceğimize gerçek karar vereceğiz. Ürettiğimiz hakikat pazarlayacağız ve dünyada bizim ürettiğimiz bir eser vazgeçilmez hale gelecek. Bizi kendi ürettikleri eserlere mahkum edenleri, bizde ürettiğimiz eserlerle bunu bilakis çevirebiliriz. Bu kabiliyet, bu yetenek bizlerde var. Bu bölge insanlarında da var” diye konuştu. – KASTAMONU

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Bir cevap yazın