Eyüpsultan Akademisi ve anaokulları eğitime hazır – Eyüp Gündem Haber

Eyüpsultan Akademisi ve anaokulları eğitime hazır

İlçenin en büyük eksiklerinden olan anaokulu sorununu çözmek için çalışmalara başlayan Başkan Deniz Köken, vizyon seçim vaadlerinden bir yenisini daha yerine getirdi.

Eyüpsultan’da eğitimde işbirliği
Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı, Eyüpsultan Akademisi ve Anaokulları (ESA) ile Eyüpsultan Mesleki Eğitim Kursları (ESMEK) ile ilgili; Eyüpsultan Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Eyüpsultan Belediyesi arasında “Eğitimde İş Birliği protokolü” imzalandı.

İlçe Milli Eğitim ile yapılan protokol törenine Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken’le birlikte Eyüpsultan Kaymakamı İhsan Kara, Eyüpsultan İlçe Milli Eğitim Müdürü Alper Asım Özer, Eyüpsultan Belediyesi Başkan Yardımcıları katıldı.

Anaokulunun sınıflarını Kaymakam İhsan Kara ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Alper Asım Özer’le birlikte gezen Başkan Deniz Köken’e, imzalanan protokol sonrası, Eyüpsultan Kaymakamı İhsan Kara tarafından Milli Eğitim Müdürlüğü’ne sağladığı hizmet ve desteklerden dolayı teşekkür belgesi verildi.

400 Metrekarelik alana inşa edildi
Ezbere değil deneyime bağlı eğitim metodunu benimseyen Karadolap Mahallesi Direk Sokak’ta 2 katlı olarak yapılan anaokulu, bölgede bu konudaki büyük bir ihtiyacı karşılayacak.

Toplam 400 metrekarelik bir alanda inşa edilen, mevcut hali ile 90 öğrenciye hizmet verecek kapasitede olan anaokulu, 3 sınıf, 1 Loft Alanı (Etkinlik Alanı), 1 İdare Odası, 1 Bekleme ve Bebek Bakım Odası, 1 Yemekhane/Mutfaktan oluşmakta.

Bir cevap yazın