Eyüpspor’dan ülke gündemini meşgul eden transfer – Eyüp Gündem Haber

Eyüpspor’dan ülke gündemini meşgul eden transfer

Galatasaray, 18 yaşındaki futbolcusu Erencan Yardımcı’nın 4.2 milyon TL karşılığında Eyüpspor’a transfer olduğunu açıkladı.

Galatasaray’dan Erencan Yardımcı’yı transfer eden Eflatun-Sarılı Eyüpspor, bu transferi ile gündeme gelmeyi başardı.

Galatasaray’da 18 yaşındaki santrfor Erencan Yardımcı, 4,2 milyon lira karşılığında 2. Lig Kırmızı Grup takımı Eyüpspor’a transfer oldu. Sarı-kırmızılı kulüpten yapılan açıklamada, “Profesyonel futbolcumuz Erencan Yardımcı’nın transferi konusunda Eyüpspor Kulübü Derneği ile anlaşmaya varılmıştır. Yapılan anlaşmaya göre Eyüpspor Kulübü Derneği, şirketimize net 4.200.000 lira transfer bedeli ödeyecektir.” denildi.

A takımla sadece 1 maça çıktı
Galatasaray A Takımı’nda sadece 1 maça çıkan Erencan Yardımcı, U17, U19 ve U19 takımlarında da yer aldı. Galatasaray’da yetişen Erencan, altyapı liglerinde toplamda 79 maçta 22 kez fileleri havalandırdı.

Tarihe geçti, gündem oldu
Erencan Yardımcı’nın Eyüpspor’a transferi, bu sezon TFF 2. Lig’de yapılan en pahalı transfer olarak kayıtlara geçti ve kamuoyunda tartışmalara sebep oldu.

Sürpriz transfer için Eyüpspor’dan açıklama
Eyüpspor Asbaşkanı Fatih Kulaksız, transferle ilgili açıklama yaptı. Kulaksız, “Erencan Yardımcı 19 yaşında Galatasaray kulübünde profesyonel olmuş, genç milli takımlarda oynamış, gelecek vaat eden bir futbolcu. Biz de 2. Lig kırmıza grupta haftalardır lider olan, finansal problemi olmayan ve hedefleri olan bir kulübüz. Ve gerçekleştirdiğimiz bu transferde futbolcunun maliyetinin %85’lik kısmını sponsor firmamız karşılamıştır.” ifadelerini kullandı. Öte yandan Eyüpspor, Erencan Yardımcı ile 1,5 yıllık sözleşme imzaladı.

Bir cevap yazın