Eyüpspor ve Alibeyköyspor’un durumu belli oldu – Eyüp Gündem Haber

Eyüpspor ve Alibeyköyspor’un durumu belli oldu

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), koronavirüsü pandemisi sonrasında ara verilen liglerle ilgili kararını verdi.

2. Ligde mücadele eden Eyüpspor ve Bölgesel Amatör Ligde mücadele eden Alibeyköyspor’u da ilgilendiren karar, liglerin oynanmaması şeklinde alındı.

TFF yönetimi bütün Riva’da bir toplantı düzenleyerek 2. Lig, 3. Lig ve Bölgesel Amatör Lig ile ilgili kararını verdi. Kararın ardından TFF’nin resmi internet sitesinden aşağıdaki açıklama yapıldı:

Türkiye Futbol Federasyonu ile 2. ve 3. Lig Kulüpler Birliği Derneği yönetimi, Riva’da bugün, TFF Başkanı Nihat Özdemir, TFF 1. Başkan Vekili Servet Yardımcı, Başkan Vekili Mehmet Baykan, Yönetim ve İcra Kurulu üyesi Hamit Altıntop ile 2. ve 3. Lig Kulüpler Birliği Derneği Başkanı Volkan Can, yönetim kurulu üyeleri ve kulüp başkanlarının katılımı ile bir toplantı yapmıştır.

Toplantıda kulüpler, liglerin oynanmamasını talep ederken, nasıl tescil edileceğini TFF Yönetim Kurulu’na bırakmıştır. Kulüp temsilcileri ile karşılıklı mutabık kalındığı üzere, söz konusu talebi TFF Yönetim Kurulu değerlendirmiş olup, TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig, ayrıca Spor Toto Bölgesel Amatör Lig’lerinin oynanmamasına karar vermiştir.

TFF’nin liglerin tescil formatı ile ilgili kararı önümüzdeki günlerde açıklanacaktır.

Kararın kulüplerimiz ve Türk futbolu için hayırlı olmasını dileriz.

Bir cevap yazın