Dereye düşen at ve yavrusu kurtarıldı – Eyüp Gündem Haber

Dereye düşen at ve yavrusu kurtarıldı

Eyüpsultan Göktürk Kılıncıgöl Sokak’ta dere yatağına düşen at ve yavrusu itfaiye ekiplerinin bir saat süren operasyonuyla kurtarıldı.

Eyüpsultan Belediyesi Veterinerlik İşleri Müdürlüğü’ne hayvanseverlerden gelen haber üzerine olay yerine giden İstanbul İtfaiyesi, Eyüpsultan Belediyesi Veterinerlik İşleri Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğü ekipleri olaya çok kısa bir zamanda müdahele ederek, kurtarma işlemini başlattılar.

Bilinmeyen bir şekilde dere yatağına düşen at ve 1 haftalık yavrusu, gövdesine çekme halatı bağlayan itfaiye ekiplerince vinç yardımıyla yukarı çekildi. emmen beste singlebörse Başarılı geçen kurtarma operasyonu sonrası hayvanseverler ekipleri tebrik ederken, annesinin yanından bir an olsun ayrılmayan tayın mutluluğu ise görülmeye değerdi. glarus partnersuche 50 plus Atın sahibi Ersin Tırpancı ise atlarını kısa sürede kurtaran itfaiye ekibine ve Eyüpsultan Belediyesi personeline teşekkür ederek, atlarını teslim aldı.

Olay sonrası Eyüpsultan Belediyesi Veterinerlik İşleri Müdürlüğü ekipleri ise at ve yavrusunu sağlık kontrolünden geçirdiler.

Bir cevap yazın