Çiçeklerle ev dekorasyonu – Eyüp Gündem Haber

Çiçeklerle ev dekorasyonu

Çiçeklerle ev dekorasyonu ile evinizi daha canlı hale mi getirmek istiyorsunuz? Vereceğimiz ipuçlarıyla eviniz rengarenk olup, çiçeklerle mis gibi kokacak.

Ev dekorasyonunda çiçekleri kullanmak mekana ferahlık verir ve renk katar. Siz de evinizde vakit geçirdikçe mutlu olmak istiyorsanız, evinizin her yanını çiçeklerle sarmalayın ve çiçeklerle ev dekorasyonu için yazımızı okuyun.

Çiçekler ve salon bitkileri evinize karakter kazandırır; tabii ki bir jungle’a çevirmemek koşuluyla. Her yerden çıkan ve tüm salonu saran bitki sapları hoşluk değil, boğulma hissi verir. Ama akıllıca bir dekorasyonla mutfak, banyo ve yatak odası dahil evin tüm bölümlerine çiçek açtırabilirsiniz.

Çiçeklerle ev dekorasyonu

Oturma odasına yeşil bitki
Özenle aranje edilmiş büyüklü küçüklü bitkiler, oturma odanızın havasını değiştirecektir. Seçeceğiniz çiçeğin rengi koltuklarla değil de halıyla aynı olursa daha uyumlu seçim yapmış olursunuz. Çiçeksiz yeşil bitkiler oturma odası için en uygun seçenektir.

Yatak odası için yapma çiçek

Uyuduğumuz ortamda çiçeklerin bulundurulması sağlık açısından doğru değil. Çünkü bitkiler çevreye gündüz oksijen verirken gece karbondioksit yayar. Ama mutlu sabahlar için iyi bir fikir olduğundan gerçeğine çok benzeyen yapma çiçekler yatak odasında bulundurulmalı. Burada zevk size ait;  yeşil bitkilerle veya odanızın rengine uygun rengarenk çiçeklerle yeni güne keyifli bir başlangıç yapabilirsiniz.

Koridorlara kuru çiçek
Evinizin girişi eğer aydınlıksa, yani güneş alan bir yerse canlı çiçeklerle süsleyin. Ama karanlık bir girişiniz varsa, ya loş ortamları seven yeşil bitkileri ya da gerçeğine çok benzeyen yapma çiçekleri kullanabilirsiniz. Misafirlerinizi çiçeklerle karşılamak güler yüz kadar etkileyici olacaktır. Koridorlarda da uygun yerlere veya duvarlara yerleştirilmiş çiçekler evinize canlı bir hava katacaktır.

Mutfağa menekşe ve kaktüs
Ev kadınlarının zamanlarının büyük çoğunluğunu geçirdiği mutfak mutlaka çiçeklerle renklendirilmelidir. Mutfak için küçük saksı çiçekleri, özellikle sık çiçek alanlar, tercih edilmeli. Mesela minik saksılarda rengarenk menekşeler. Bunları, sapı kırıldığı halde atmaya kıyamadığınız bir fincanın veya eski bir porselen demliğin içinde sergilerseniz mutfağınıza sevimli bir hava da verebilirsiniz.

Nem sevenler banyoya
Genelde karanlık olan banyoları orijinal dekorasyon fikirleriyle renklendirebilirsiniz ama çiçekleri de unutmayın. Banyoda fazla ışık istemeyen ve nemli ortamlardan hoşlanan türden çiçekler kullanabilirsiniz.

Kaynak: kadin.com

Bir cevap yazın