Başkan Köken, Eyüpsultanlı milli sporcu Uğur Aktaş’ı evinde ziyaret etti – Eyüp Gündem Haber

Başkan Köken, Eyüpsultanlı milli sporcu Uğur Aktaş’ı evinde ziyaret etti

Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda bronz madalya kazanan ulusal karateci Uğur Aktaş‘ı meskeninde ziyaret etti. Ulusal sportmen Aktaş, gayesinin olimpiyat ve dünya şampiyonluğu olduğunu söyledi.

Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken, Japonya’nın başşehri Tokyo’da 23 Temmuz-8 Ağustos tarihleri ortasında gerçekleştirilen 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda erkekler kumite +75 kiloda çaba eden ve İranlı rakibi Zajad Ganjzadeh’i yenerek bronz madalyanın sahibi olan ulusal atlet Uğur Aktaş’ı meskeninde ziyaret etti. 25 yaşındaki atletin başarısı meskeninin önünde meşale yakıp ve Türk bayrağı açılarak kutlandı.

“Uğur Aktaş’la birlikte çalışacağız”

Tokyo’ya gitmeden evvel de Uğur Aktaş’la görüştüğünü belirten Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken, “Erken görüşmüştük, bize de umut vermişti. Hamdolsun verdiği kelamı yerine getirdi. Hem pandemi hem yangınlarla birlikte ülkemizin morale muhtaçlığı vardı. Ülkemize bu türlü bir madalyayı kazandırdığı için sevgili dostumu ve babasını tebrik ediyorum. Genç nesillere örnek olması açısından da çok değerli, birlikte çalışacağız inşallah” dedi.

“Hedefim olimpiyat ve dünya şampiyonluğu”

Daha çok muvaffakiyet elde ederek ülkesini gururlandırmak istediğini söyleyen ulusal karateci Uğur Aktaş, “Çok memnunum, buradan giderken maksadım altın madalya kazanmaktı. Çok çalıştık, bizim dört yıllık bir sürecimiz oldu olimpiyat oyunlarına katılabilmemiz için. Çok güçlü süreçlerden geldik. Çok şükür orada da ülkemize bronz madalya kazandırmak nasip oldu. Çok gururluyum, ülkemizin sıkıntı anlarında insanların yüreğine su serpebildiysek, memnun edebildiysek ne memnun bize. İnşallah bundan sonraki süreçte de çalışmalarımı devam ettirip gayem olimpiyat şampiyonluğu, dünya şampiyonluğu. Bu muvaffakiyetleri da elde edip ülkemizi, milletimizi, insanlarımızı daha da gururlandırabiliriz” biçiminde konuştu.

“Uğur dünya karatesinin neredeyse bir numarasıdır”

Oğlunun elde ettiği muvaffakiyet hasebiyle memnunluğunu lisana getirmekte zorlanan baba Hacı Aktaş, “Uğur’la gurur duyuyorum. Uğur nitekim duruşuyla kendisini anlatıyor. Savaşarak kazanıyor, gösteri yaparak değil. Türkiye’nin hakikaten gurur kaynağıdır. Uğur’un kişiliği zati muhakkak, hem eğitimde hem sporda başarılı bir çocuk olduğunu kendi gösteriyor, benim anlatmama gerek yok. Dünya karatesinin neredeyse bir numarasıdır Uğur” diye konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Bir cevap yazın