Alibeyköyspor’dan TFF’ye dilekçe – Eyüp Gündem Haber

Alibeyköyspor’dan TFF’ye dilekçe

Bölgesel Amatör Lig 11.Grupta 2019-2020 sezonunun pandemi sebebiyle yarıda kaldığı 22. Haftada 6. Sırada yer alan Alibeyköyspor, Türkiye Futbol Federasyonu’na 3. Lige alınmak için başvuru yaptı.

Turuncu-mavililerin Başkanı Muammer Saka imzalı dilekçede, Alibeyköyspor’un kalan 4 maçta şampiyonluğu ve sıralamayı değiştiren nitelikte olduğu, maçların oynanması durumunda matematiksel olarak şampiyon olma ihtimalinin fazlasıyla olduğuna vurgu yapılarak şöyle denildi:

“2019-2020 futbol sezonunda Alibeyköy Spor Kulübü olarak Bölgesel Amatör Ligde 11. Grupta yer aldık. Daha önceki yıllarda da Bölgesel Amatör Ligde yer almış, küme düşmüş, tekrar Bölgesel Amatör Lige çıkmış ve son 1 sezondur Bölgesel Amatör Ligde mücadele ettik. Bakıldığında, Alibeyköy Spor Kulübü olarak köklü bir kulüp olduğumuz, daha önceki yıllarda İstanbul ilini ve Eyüpsultan ilçesini yıllarca profesyonel ligde temsil etmiş, son dönemde yine İstanbul ilini ve Eyüpsultan ilçesini Bölgesel amatör Ligde en iyi şekilde temsil etmiş, tesisleşmiş ve alt yapısı sağlam bir takımdır. Maçlarımızı Fair-Play çerçevesinde ve rakip takımlara, yöneticilerine, taraftarlarına saygı duyarak oynadık.

Ancak Covid-19 pandemisi nedeniyle Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulunun Bölgesel Amatör Lig ile ilgili aldığı BAL’da gruplarında şampiyon olan ile aralarında en fazla 3 puan olan takımların 3. Ligde mücadele etmesine ilişkin kararı, kulübümüze herhangi bir karar tebliğ edilmemesine rağmen, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, TFF Başkanı Nihat Özdemir ve Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Mehmet Sepil’in yazılı ve görsel basında yaptığı açıklamalar neticesinde öğrendik. Karar, Bölgesel Amatör Lig 11. Grupta kalan maçlara ve puan farklarına bakılmaksızın acele bir şekilde alınmış eksiklik içeren bir karardır.

Bu ligde puan durumu ve kalan maçlar birlikte değerlendirildiğinde, Alibeyköyspor olarak kalan 4 maçımızda lider şampiyonluğu ve sıralamayı değiştiren nitelikte olduğu, maçların oynanması durumunda matematiksel olarak şampiyon olma ihtimalimizin fazlasıyla olduğu açıktır. Yine kalan maçlarımız ve puan durumu bakımından grupta dengeleri değiştirecek bir takım olduğumuz görülmektedir. Bu nedenle iş bu dilekçemiz ile Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu olarak yeni bir karar alınmasını veya ek karar alınmasını veya alınan kararın düzeltilerek ve gruplarında lider olan takımlar ile kalan 4 maçtaki toplam 12 puan alınabileceği, en kötü bunun yarısı kadar puan farkı olan takımların yani lider ile 6 puan fark olan takımların 3. Lige dahil edilmesine karar verilmesini talep ediyoruz. Böyle bir kararın daha hakkaniyetli olacağını düşünmekteyiz.

Bu bağlamda Bölgesel Amatör Lig tüm grupların sıralamalarına bakıldığında, BAL’da gruplarında şampiyon olan takımlar ile lider ile aralarında en fazla 6 puan farkı olan takımların 3. Lige alınmasını ve bu yönde yeni bir karar alınmasını veya ek karar alınmasını veya mevcut kararın düzeltilmesini ve kalan maçlarımıza bakıldığında şampiyonluk şansı bulunan Alibeyköy Spor kulübünün 3. Lige dahil edilmesine karar verilmesini saygılarımızla arz ve talep eder, tüm takımlarımıza başarılar dileriz.

Bir cevap yazın