Akşemsettin Mahallesi’nde kan bağışı kampanyası – Eyüp Gündem Haber

Akşemsettin Mahallesi’nde kan bağışı kampanyası

Eyüpsultan’ın Akşemsettin Mahallesi’nde Akşemsettin Mahalle Muhtarlığı ile Kızılay’ın birlikte düzenlediği “Sensiz Olmaz” isimli bir kan bağışı kampanyası düzenlendi.

Adalet 1950 Taraftar Grubu gibi bazı sivil toplum örgütü beraberinde bireysel katılımın yoğun sağlandığı kampanyada 228 ünite kan bağışı yapılarak kampanyaya yüksek düzeyde destek verildi.

Veysel Karani Camii bahçesinde Akşemsettin Mahalle Muhtarlığı bünyesinde düzenlenen geleneksel kan bağışı etkinliğinde, Mahalle Muhtarı Hakan Demir, başta Eyüpsultan Kızılay Şubesi olmak üzere tüm katılımcılara teşekkür etti.

Demir: Kampanyalar devam edecek
Akşemsettin Mahallesi Muhtarı Hakan Demir yaptığı açıklamada, “Özellikle son günlerde yaşadığımız zorlu Coronavirüs Covid-19 pandemi sürecinde daralan kan stokları dolayısıyla çok daha fazla önem arz eden kan bağışları bizim için bir hayli önemliydi. Biz de Akşemsettin Mahallesi Muhtarlığı olarak Türk Kızılayımızın yetkilileriyle bir araya gelerek kampanyamıza bir yenisini daha ekleyerek küçük bir nebzede olsa katkı sunmaya çalıştık. Kıymetli vatandaşlarımızın yüksek katılımı ve verdiği destekle önemli bir miktarda kan bağışı yapıldı dedi. Kampanyamıza katılan tüm mahalle sakinleri, bölge sakinleri ve sivil toplum kuruluşlarımıza teşekkür ederim. Bundan sonra da kan bağışı kampanyalarımız inşallah devam edecek.” dedi.

Bir cevap yazın